U napetoj završnici 3. Prvenstva Hrvatske u karting slalomu slavio Buben ispred Vuraića

Krov Westgate Cityja je u subotu ponovno bio užaren zbog 3. Prvenstva Hrvatske u karting slalomu na kojem je nastupilo 15 vozača i vozačica, a neizvjesna borba Bubena i Vuraića obilježila je utrku.

Treća utrka AK Racing Panda između čunjeva, održana u subotu, 31. kolovoza 2024. godine, na krovu Westgate Cityja, bila je iznimno napeta i neizvjesna do samog kraja. Utrka je bila dio Prvenstva Hrvatske u karting slalomu za koji se i boduje, a gledatelji su s nestrpljenjem pratili svaki trenutak.

Na prvom mjestu završio je Danijel Buben iz AK Racing Panda Teama, koji je uspio zadržati fokus i preciznost kada je bilo najpotrebnije. Njegova pobjeda nije bila sigurna do zadnje vožnje, koja je odlučila cijelu utrku. Buben je pokazao nevjerojatnu kontrolu i odlučnost, što mu je na kraju donijelo zasluženo prvo mjesto. Drugo mjesto zauzeo je Karlo Vuraić, također iz AK Racing Panda Teama, koji je vozio izvrsno tijekom cijele utrke. Iako je bio vrlo blizu pobjede, Vuraić nije uspio nadmašiti Bubenovu preciznost u posljednjim trenucima, no pokazao je velik napredak od prve utrke do ove koja se održala danas. Treće mjesto pripalo je Thomasu Orben Saueru iz AK Panonija, koji je pokazao izvanredne vještine i snalažljivost na stazi. Iako je bio konstantan tijekom cijele utrke, na kraju mu je nedostajalo malo brzine da bi se probio na vrh.

Na 3. Prvenstvu Hrvatske natjecalo se 15 vozača i vozačica, od čega je bilo 8 mladića i 7 djevojaka. Djevojke su pokazale brzinu i fokus, a najbolja među njima bila je Lea Gašparić iz AK Panonija.

„Ovo je treća utrka, vozači i vozačice sada su iskusniji nego prije, pa sam pripremio zahtjevnije posebne ispite s više elemenata i tehničkih izazova. Svi natjecatelji pokazali su da s lakoćom savladavaju i teže konfiguracije, pružajući nam, gledateljima, s jedne strane napete vožnje, a s druge strane uživanje u preciznom savladavanju elemenata uz zavidnu brzinu“, izjavio je Stjepan Jurković iz GoKart Centra West, koji je organizirao utrku i konfigurirao stazu.

Radujemo se idućoj utrci koja će se održati u rujnu 2024. godine.

Stotinke odlučivale pobjednika 2. AK Racing Panda između čunjeva karting slaloma
Velika borba vodila se tijekom dva ispita između čunjeva koji se boduju za Prvenstvo Hrvatske u karting slalomu. Slavili su Danijel Buben te Jelena Bijukić.
Prvenstvom Hrvatske u karting slalomu na krovu Westgatea dominirali Orben Sauer i Buben
U klasi I prvak Hrvatske u karting slalomu je Buben, u klasi II Thomas Orban Sauer, dok je prvakinja u klasi I Gašparić, a u klasi II Glasovac.
3. Prvenstvo Hrvatske u karting slalomu 31.8.2024. na krovu Westgatea
GoKart Centar West i AK Trkaća Panda organiziraju uzbudljivo natjecanje koje će se održati u subotu, posljednjeg dana kolovoza. Prijave traju do 27.8.2024. do kraja dana.