Natjecanja

Sodi World Series (SWS) natjecanja

Sodi World Series (SWS) je međunarodna karting serija koja privlači vozače svih razina vještina, od amatera do profesionalaca. Serija obično organizira natjecanja na različitim stazama diljem svijeta, omogućujući vozačima da se natječu i napreduju u kartingu.

Evo nekoliko ključnih informacija koje biste trebali znati o Sodi World Series natjecanjima za karting:

01

Kategorije vozača

Natjecatelji su često podijeljeni u različite kategorije prema svojoj dobi, iskustvu i vještinama. To omogućuje različitim vozačima da se natječu na pravedan način.

02

Različiti formati natjecanja

Natjecanja u Sodi World Series (SWS) mogu se održavati u različitim formatima, uključujući sprint utrke, endurance utrke te razne druge formate.

03

Promocija talenta

Sodi World Series (SWS) također služi kao platforma za mlade talente u kartingu da se istaknu i napreduju prema profesionalnoj karijeri.

04

Međunarodna prisutnost

Serija privlači vozače i timove iz različitih zemalja, što stvara raznolika i konkurentska natjecanja te ju čini jednom od najpopularnijih natjecanja u svijetu kartinga.

Što dalje?
Ako planirate sudjelovati u Sodi World Series (SWS) natjecanjima za karting ili želite saznati više, preporučujemo posjetite službenu web stranicu Sodi World Series www.sodiwseries.com kako biste pronašli najnovije informacije o natjecanjima, rasporedu i pravilima. Također, obratite nam se putem e-maila info@gokartcentar.hr ili pitajte naše stručno vodstvo kako biste saznali više te kako se priključiti ovim natjecanjima i sudjelovati u karting svijetu.

Prva Ironkart utrka u GoKart Centru West
GoKart Centar West s ponosom najavljuje svoju prvu Ironkart utrku, koja će se održati u srijedu, 23.10.2024. u 20 sati. Prva tri mjesta osvajaju vouchere od 50, 30 i 20 eura.
Sterle i Benić briljirali na 7. i 8. SWS Sprint Cupu u GoKart Centru West
Na stazi Panda Infinity Speedway u napetim duelima do samog kraja SWS utrke 7 slavio je Tibor Sterle ispred Benića i Janković, dok je u 8. utrci pobijedio Mikola Benić ispred Jankovića i Družaka.
Sjajni Teo Posavec slavio u 3. SWS Junior utrci
U GoKart Centru West se u subotu održao treći SWS Junior. Najbrži na stazi bio je Teo Posavec, koji je odnio zasluženu pobjedu, dok su drugi i treći bili Franjo Tončić i Ivan Janičijević.
OSV i karting slalom priredili neviđeni spektakl na 4 kotača na krovu Westgate Cityja!
U nedjelju je Westgate bio domaćin uzbudljivih automobilističkih utrka OSV-a i karting slaloma. Spektakl je imao svoj dramatični adrenalinski vrhunac te je nadmašio sva očekivanja. Pogledajte video!
Presretači ponovno trijumfirali na SWS Endurance u GoKart Centru West!
Na stazi Panda Infinity Speedway vozio se drugi SWS Endurance, a Filip Begović i Dominik Orešković iz Presretača su slavili ispred ekipa Danger Zone i Presretači seniori.
Bruno Krznar odnio pobjedu na 4. GoKart Centar West Slalom Openu!
Na krovu Westgatea održana su dva posebna ispita GKCW-a te je nakon napete završnice slavio Bruno Krznar ispred Marka Turkalja i Marka Vrtarića.
PH Hrvatske: Orban Sauer i Buben završili sezonu s pobjedama!
Sezona kartinga za 2024. godinu Prvenstva Hrvatske u karting slalomu je završena. Krov Westgate Cityja je pružio adrenalinsku neizvjesnost, napete borbe i vozače koji su dali sve od sebe.
U posljednjem krugu Buben prošao Janičijevića za trijumf u 2. SWS Junior Cupu
U subotu je u drugoj utrci SWS Junior Cupa u GoKart Centru West na stazi Panda Express, Danijel Buben sjajnim potezom osigurao pobjedu ispred Ivana Janičijevića te su priredili vrlo napetu borbu do samog cilja. Utrku je vozilo 10 talentiranih mladih vozača.
Mikola Benić i Jakov Madirazza slavili na SWS Sprintu 5 i 6
„Staza je bila odlična. Na žalost, bilo je malo manje gripa na stazi jer je padala kiša vani, ali je utrka bila jako dobra i jako sam zadovoljan sa svime“, rekao je Jakov Madirazza, pobjednik Finala A 6. SWS Sprint utrke.
Presretači pobijedili na 1. SWS Endurance Cupu u GoKart Centru West!
Za prvi SWS Endurance Cup u GoKart Centru prijavilo se 9 ekipa, a uz savršen spoj vozačkih vještina i briljantne taktike te neprekidnu analizu situacije na stazi slavili su Presretači ispred ekipa Danger Zone i Roadrunners 4. „Osim same vožnje, najvažnija je bila taktika oko mijenjanja kartova“, rekli su nam pobjednici Filip Begović i Dominik Orešković.
U napetoj završnici 3. Prvenstva Hrvatske u karting slalomu slavio Buben ispred Vuraića
Krov Westgate Cityja je u subotu ponovno bio užaren zbog 3. Prvenstva Hrvatske u karting slalomu na kojem je nastupilo 15 vozača i vozačica, a neizvjesna borba Bubena i Vuraića obilježila je utrku.
Marko Turkalj slavio na 3. GKCW Open Karting Slalomu
„Zanimljivo i zabavno iskustvo, staza i elementi“, rekao je pobjednik Turkalj, koji je s vremenom 3:31.87 slavio ispred Ivana Medveda i Matije Korena. U utrci je sudjelovalo šest vozača, a žestoka borba se vodila do posljednjeg čunja.
Stotinke odlučivale pobjednika 2. AK Racing Panda između čunjeva karting slaloma
Velika borba vodila se tijekom dva ispita između čunjeva koji se boduju za Prvenstvo Hrvatske u karting slalomu. Slavili su Danijel Buben te Jelena Bijukić.
Talentirani Teo Posavec oduševio na 1. SWS Junior Cupu u GoKart Centru
Na stazi Panda Express je vozilo 10 vozača i vozačica iz Hrvatske, Grčke i SAD-a. Velika mlada nada kartinga, Teo Posavec, je vrhunski odvozio utrku i pokazao svoje umijeće te slavio pred publikom koja je glasno navijala za svoje favorite i svaki sjajan potez na stazi.
Petra Marunica i Janković oduševili u spektaklu SWS Sprinta 3 & 4 u GoKart Centru West
U četvrtak, 11. srpnja 2024. godine GoKart Centar je uživao u vrhunskim nastupima SWS vozača. Petra Marunica briljirala je na stazi Panda Express i sa treće pozicije osvojila prvu utrku, dok se u drugoj utrci vodila bespoštedna borba između Stjepana Jankovića i Mikole Benića.
Prvenstvom Hrvatske u karting slalomu na krovu Westgatea dominirali Orben Sauer i Buben
U klasi I prvak Hrvatske u karting slalomu je Buben, u klasi II Thomas Orban Sauer, dok je prvakinja u klasi I Gašparić, a u klasi II Glasovac.
Domazetović i Jozić dominirali prvim SWS Sprint Cupom u GoKart Centru West
Prve dvije SWS Sprint utrke u GoKart Centru West na stazi Panda Infinity Speedway održane su četvrtak, 13.6.2024. uz 57 vrhunskih vozača.